Przedszkole w Śniatach założone zostało w 1946r. Pierwsze zajęcia odbywały się w izbie nauczyciela starej szkoły, w budynku prawdopodobnie z 1870 r. mieszczącym się przy obecnej ulicy Franciszka Ratajczaka. Następnie na użytek przedszkola został przeznaczony (dziś już nie istniejący) dom z ogrodem po właścicielach byłego majątku.

Pierwszą właścicielką przedszkola została pani Jadwiga Walkowiak. Pracowała ona do końca 1957r. kiedy to przeszła na emeryturę. Po półrocznej przerwie w działalności przedszkola, 6 sierpnia 1958r. nową kierowniczką została pani Maria Marciniak (późniejsza Zając). W 1975r. przedszkole wyposażone zostało w sprzęt ogrodowy. W 1977r. po adaptacji budynku tzw. starej szkoły przedszkole zostało przeniesione do obecnej siedziby. Oficjalne otwarcie nastąpiło 5 lipca tegoż roku. Następnie w 1980r oddany został do użytku przedszkolaków plac zabaw z nowym sprzętem tj. huśtawkami, karuzelą, pociągiem, poręczami i piaskownicą.
W sierpniu 1985r. pani Maria Zając wyprowadziła się do Leszna, a na jej miejsce przyszła z Pniew, pani Anna Zalewska. W 1990r., aby sprostać możliwością finansowym rodziców i placówki zrezygnowano z żywienia dzieci. Była kuchnia została zaadoptowana na pokój dziennego pobytu dzieci tzw. pokój lalek. W 1995r. pracę nauczycielki podjęła pani Lidia Frąckowiak, która pełni tą funkcję do dnia dzisiejszego. Do 1999r. przedszkole dzieliło budynek ze szkołą podstawową. Z chwilą przeniesienia klas do budynku szkolnego, dzięki zjednoliconym staraniom rodziców, radnych i dyrekcji przedszkola utworzony został drugi oddział dla przedszkolaków. W 2001r. nastąpiła przebudowa na placu zabaw. Postawiono bezpieczny - nowoczesny sprzęt drewniany. W związku z proekologiczną działalnością przedszkola oraz objęciem ochroną bytującej na strychu letniej kolonii nietoperzy, 24 października 2003r. odbyło się uroczyste nadanie placówce nazwy: Przedszkole Gacek w Śniatach, która obowiązuje do dnia dzisiejszego. Na przełomie sierpnia i września 2011r nastąpiła zmiana dyrekcji Przedszkola "Gacek" i obowiązki pani Anny Zalewskiej przejęła pani Marzenna Skrzypczak. Pełni ona funkcję dyrektora do dnia dzisiejszego. W tym samym czasie pracę rozpoczęła również pani Ewa Bobowska jako wychowawcą jednej z grup.

Warning: scandir() [function.scandir]: (errno 2): No such file or directory in /home/maciejns/public_html/przedszkolesniaty.pl/include/menu_lewa.txt on line 74