Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach i powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem.

Z tej właśnie okazji dnia 21.01.2017r Przedzszkolaki, rodzice i oczywiście Dziadkowie, zebrali się z Wiejskiej świetlicy w Śniatach, aby uczcić to wspaniałe święto. Dzieci wspólnie z Paniami przygotowały program artystyczny. Na początku Przedszkolaki odstawiły Jasełka, aby wspomnieć Narodzenie Pana Jezusa, a potem zaprezentowały się w wierszach, piosenkach i tańcach z okazji Dnia Babci i Dziadka. W ten właśnie sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Dla niektórych przedszkolaków było to nie lada wyzwanie bowiem publicznie występowały po raz pierwszy, także u niektórych pojawiła się nawet trema. Na pamiątkę wszyscy Dziadkowie otrzymali własnoręcznie przygotowane kwiatki i laurki.

Po występach goście i przedszkolaki zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy, a natępnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Były tańce, pląsy i śpiewy.

Takie spotkania pełne uśmiechów,wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.