Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie.

W dniu 25.11.2016r przedszkolaki z grup: "Wróbelków i Sikorek" uczestniczyły w obchodach Swiatowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, różowe itd. Każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w wyznaczonym miejscu w sali. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misowej krainie. Poznały historię powstania Misia Pluszowego. Grupa "Sikorek" wystąpiła przed koleżankami i kolegami z młodszej grupy w specjalnie przygotowanym misiowym przedstawieniu. Wszystkie dzieci bawiły się przy misiowych piosenkach. Dodatkową atrakcją był duży "Miś", który odwiedził nasze przedszkole, i z którym wszyscy mogliśmy się pobawić i pośpiewać.  Tego dnia nie mogło oczywiście  obyć się bez słodkiej niespodzianki - pysznego torcika przygotowanego przez jedną z mam.

Dla dzieci w tym dniu przygotowano w przedszkolu wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, zgadywanki, śpiewanie misiowych piosenek i misowe tańce.

Dzień ten  był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zbawy z pluszakiem.