Spotkanie wigilijne

Dnia 22 grudnia w naszym Przedszkolu  odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego odbyło się wspólne kolędowanie , występy dzieci- Jasełka i składano sobie zyczenia.

Miła i świąteczna atmosfera panowała w przedszkolu cały dzień. Od samego rana rozbrzmiewały kolędy i pastorałki.  Dzieci do przedszkola  w tym dniu przybyły odświętnie ubrane . Przedszkolaki z wielkim przejęciem dzieliły się opłatkiem, i składały sobie  serdeczne życzenia. Następnie zasiadły do Wigilijnego śniadanka przy świątecznie udekorowanych stolikach.

Po Wigili Dzieci z radością przedstawiały i odgrywały swoje role  ogłaszając o narodzinach Cudownego Dzieciątka. Można było zobaczyć żłóbek z Maryją , Józefem  i Dzieciną do której przyszli pasterze , trzej królowie z darami  oraz prześliczne aniołki.  Na koniec dzieci zaprezentowały rodzicom  piękny taniec przy piosence " Góra gwiazda Jezusowi", który w połączeniu z pomponami sprawił , że w sali zapanowała magiczna, świąteczna atmosfera.

Po zakończonych występach dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Gwiazdora , który z dźwiękiem dzwonka pojawił się w sali.  Przedszkolaki przywitały go serdecznie  piosenkami  i wierszami. W zamian za to , zostały przez Niego obdarowane pięknymi prezentami .

Na koniec odbyły się wspólne fotografie które można oglądać w naszej galerii.

Autor: J. Zając